Достапни линкови

logo-print

Исланд ќе почне предпристапни преговори со ЕУ


Парламентот на Исланд денеска даде одобрение Владата да почне предпристапни преговори со Европската Унија. Премиерот Јохана Сигурдардохир ја подржа иницијативата за влез на земјата во Унијата со цел стабилизавија на исландската економија.
XS
SM
MD
LG