Достапни линкови

logo-print

Шефот на иранската Агенција за атомска енергија поднесе оставка


Шефот на Иранската Агенција за атомска енергија Гхолам Реза Акхазадех поднел оставка, јави новинската агенција ИСНА. Иранската агенција не пренесува детали околу причините за оставката. Акхазадех беше назначен за шеф на Агенцијата од страна на пораншниот претседател Мохамад Катами.
XS
SM
MD
LG