Достапни линкови

logo-print

Светската Банка ги смени прогнозите за украинската економија


Светската Банка денеска соопшти дека очекува економијата на Украина да се намали за 15 проценти оваа година. Претходната прогноза на Банката беше дека украинската економија ќе се намали за 9 насто. Пратеникот на оваа институција за Украина Руслан Поинткивски изјави дека во 2010 година ќе има споро опоравување на украинската економија.
XS
SM
MD
LG