Достапни линкови

logo-print

Пронајдени црните кутии на авионот кој падна во Иран


Двете црни кутии од вчера урнатиот авион во Иран се открииени, јавија агенциите. Иако биле оштетени, истражувачите се обидувале да дојдат до податоците за причините на несреќата во која загинаа 168 лица.
XS
SM
MD
LG