Достапни линкови

logo-print

Мекларен ќе го подржи Ари Витанен за претседател на ФИА


Тимскиот директор на Мекларен Мартин Витамарс соопшти дека ќе ја подржи кандидатурата на поранешниот шампион во рели Ари Витанен, за претседател на Меѓународната автомобилска федерација(ФИА). Се верува дека противкандидат на Витанен ќе му биде поранешниот директор на Ферари Жан Тод. Тој, пак, ја доби подршката од актуелниот претседател Макс Мозли, кој соопшти дека нема повторо да се кандидира.

XS
SM
MD
LG