Достапни линкови

logo-print

Убиен руски активист за човекови права


Познатиот руски активист за човекови права Наталија Естемирова беше пронајдена мртва во Ингушетија денеска. Портпарол на чеченското министерство за внатрешни работи потврди дека телото на Естемирова било пронајденп во близина на градот Назран со две прострелни рани во градите. Организацијата на Естемирова претходно соопшти дека таа била киднапирана во чеченскиот главен град Грозни.
XS
SM
MD
LG