Достапни линкови

logo-print

Груевски ја поздрави препораката на Европската Комисија


Премиерот Никола Груевски денеска од името на Владата и граѓаните ја поздрави препораката на Европската комисија за укинување на визниот режим за Македонија. Со овој чекор, нагласи Премиерот, граѓаните се приближуваат до идејата на Европа за слободно движење на луѓе, услуги, стоки и капитал.
XS
SM
MD
LG