Достапни линкови

logo-print

Милошоски ја поздрави одлуката на Европската Комисија


Препораката на Европската Комисија за визната либерализација за Република Македонија ќе значи повеќе слобода а за македонските граѓани ќе значи достоинство, истакна министерот за надворешни работи Антонио Милошоски во изјава за Македонската информативна агенција. Поздравувајќи ја одлуката шефот на македонската дипломатија рече дека таа ќе биде многу корисен потег кој ќе значи повеќе Европа во Македонија и повеќе Македонија во Европа.
XS
SM
MD
LG