Достапни линкови

logo-print

Ал Завахири ги повика пакистанците да се борат против САД


Еден од лидерите на Ал Каеда, Ајман Ал Завахири ги повикал пакистанците да ги подржат бунтовниците кои се борат против Соединетите Држави. Во видео пораката, ставена на интернет страница, тој оценува дека американците манипулираат со судбината на Пакистан и оти е загрозен опстанокот на земјата.
XS
SM
MD
LG