Достапни линкови

logo-print

Протераниот претседател на Хондурас повикува на бунт


Соборениот претседател на Хондурас, Мануел Зелаја ги повика своите сонародници на бунт против акуелната власт во земјата. На прес конференцијата во Гватемала, Зелаја побара од жителите на Хондурас да излезат на улиците на демонстрации и штрајкови и на граѓанска непослушност.
XS
SM
MD
LG