Достапни линкови

logo-print

Пакистанските сили ја продолжуваат акцијата против талибанците


Пакистанските трупи денеска убиле 6-мина талибански милитанти во градот Мингора, во долината Сват. Во меѓувреме, илјадници бегалци продолжуваат да се враќаат во своите домови во тој регион, од каде што побегнаа поради борбите меѓу пакистанските сили и талибанците.
XS
SM
MD
LG