Достапни линкови

logo-print

По петти пат откажано ласнирањето на „Ендевор“


Американската вселенска агенција по петти пат го откажа лансирањето на спејс шатлот „Ендевор“ поради временски непогоди, неколку минути пред лансирањето. За сега не се знае дали денеска ќе има нов обид за лансирање.
XS
SM
MD
LG