Достапни линкови

logo-print

Турски воени авиони прелетале над грчкиот остров Агатониси


Жителите на грчкиот остров Агатониси денеска беа сведоци на ниско прелетување на турски воени авиони кои го нарушија воздушниот простор на Грција, соопштија властите. Грчкото министерство за одбрана потврди дека над островот прелетале осум турски “ловци“.
XS
SM
MD
LG