Достапни линкови

logo-print

Поранешен стражар во концентрационен камп обвинет за убиство


Германските судски власти покренаа обвиненија против поранешен стражар во нацистички камп. Џон Демјанјук се товари за учество во убиства на илјадници евреи во концентрациониот логор Собибор за време на Втората светска војна. Судењето на 89 годишниот украинец ќе се одржи во Минхен.
XS
SM
MD
LG