Достапни линкови

logo-print

Милбанд ја брани британската стратегија за Авганистан


Британскиот Секретар за надворешни работи Дејвид Милбанд денеска ја бранеше стратегијата на Обединетото Кралство за Авганистан. Во изјава за медиумите Милбанд ја демантирашењ информацијата дека британските војници немаат соодветна опрема. Во изминативе 10 дена петнаесетмина британски војници загинаа во Авганистан. Повеќе од 184 британци загинаа во војната во оваа земја.
XS
SM
MD
LG