Достапни линкови

logo-print

Двајца убиени во Синџијанг


Полицајци убиле две лица во Урумчи, главниот град на кинеската провинција Синџијанг. Локалните медиуми јавија дека двајцата убиени биле „криминалци“. Минатата недела во протестите во Синџијанг загинаа 184 лица.
XS
SM
MD
LG