Достапни линкови

logo-print

Конститутивната седница на Европскиот парламент


Во Стразбур, денеска, ќе се одржи конститутивната седница на Европскиот парламент, по изборите за нови членови на парламентот одржани во јуни. На јунските избори беа избрани 736 пратеници.
XS
SM
MD
LG