Достапни линкови

logo-print

Нови апсења на новинари во Иран


Организацијата Репортери Без Граници соопшти дека во Иран биле уапсени уште петмина новинари. Од минатомесечните претседателски избори во земјата до денеска властите уапсиле вкупно 41 новинар и неколкумина блогери, се додава во соопштението на меѓународната организација.
XS
SM
MD
LG