Достапни линкови

logo-print

НАСА го одложи лансирањето на шатлот Ендевор


Американската вселенска агенција НАСА соопшти дека го одложила денешното лансирање на шатлот „Ендевор“, по 11 удари на гром во близина на платформата за лансирање во Кејп Канаверал во Флорида. Шатлот ќе биде лансиран откако екипите на НАСА ќе проверат дали грмотевиците ја оштетиле опремата.
XS
SM
MD
LG