Достапни линкови

logo-print

Обид за атентат на словенечкиот Премиер


Словенечкиот Премиер Борут Пахор изјави дека не се чувствува загрозен, откако словенечката полиција уапси маж кој наводно планирал да го убие. Полицијата уапси 59 годишен хрватски државјанин во воз за Љубљана кој со себе носел пет рачни гранати.
XS
SM
MD
LG