Достапни линкови

logo-print

Спасени тројца рудари во Кина


Тројца рудари се спасени од поплавен рудник, по 25 дена под земја. Кинеските медиуми јавија дека уште дванаесетмина рудари се заробени во рудникот Хинчао во југозападниот дел на земјата кој се поплави на 17 јуни.
XS
SM
MD
LG