Достапни линкови

logo-print

Експлозија во фабрика во Кина


Резервоар со нафта експлодирал во хемиска фабрика во градот Урумчи во Кина, јавија кинеските државни медиуми. За сега нема подетални информации за жртви. Експлозијата настанала во делот на Кина каде во изминатиов период имаше етнички немири во кои загинаа 184 лица. Западните новински агенции јавија дека најверојатно нема поврзаност меѓу немирите и експлозијата.
XS
SM
MD
LG