Достапни линкови

logo-print

Притворени двајца блогери во Азербејџан


Организацијата Репортери без Граници соопшти дека властите во Азербејџан притвориле двајца блогери кои се соочуваат со обвиненија за хулиганизам. Во соопштението на Репортери без Граници се додава дека двајцата „добро познати“ блогери биле упасени во интернет кафе во Баку на осми овој месец и најверојатно биле повредени при апсењето. Групата смета дека обвинениата против двајцата притворени се „несоодветни“ и „типични“ за противници на Владата.
XS
SM
MD
LG