Достапни линкови

logo-print

Браун ја брани британската стратегија за Авганистан


Премиерот Гордон Браун ја брани британската стратегија за Авганистан тврдејки дека добро се спроведува и покрај зголемениот број на загинати британски војници во земјата. Браун ги соопшти своите ставови во допис до Парламентарниот комитет, една недела по смртта на осум британски војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG