Достапни линкови

logo-print

Доминиканската Република ја призна независноста на Косово


Доминиканската република денеска ја призна независноста на Косово, соопшти новинската агенција БЕТА повикувајки се на извори од косовското Министерство за внатрешни работи. Доминиканската република е 62 земја која ја призна независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG