Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во Атина


Во Атина непознати лица рано изутринава активирале бомба пред куќата на поранешниот заменик-министер за полиција. Во инцидентот нема жртви. Експлозивната направа предизвикала мала штета пред куќата на заменикот министер Панагиотис Хинофорис. Ниту една терористичка група досега не ја презеде одговорноста за бомбашкиот напад.
XS
SM
MD
LG