Достапни линкови

logo-print

Протести пред германската амбасада во Иран


Ирански студенти денеска протестираат пред германската амбасада во Техеран. Повод за протестите е убиството на жена муслиманка во Германија. Во инцидент во германска судница германец од руско потекло ја заклал 31 годишна трудница Марва ел Ширбини. Инцидентот кој се случи на први овој месец предизвика остри рекации меѓу муслиманите.
XS
SM
MD
LG