Достапни линкови

logo-print

Тројца талибанци убиени во ракетен напад


Пакистанските власти соопштија дека тројца милитанти се убиени во северозападен Пакистан, во близина на авханистанската граница, откако американско беспилотно летало истрелало ракета. Ова е петти ракетен напад врз талибанските милитанти во две недели.
XS
SM
MD
LG