Достапни линкови

logo-print

Министерот за финансии Трајко Славески разрешен од Парламентот


Над 80 пратеници гласаа за разрешување на министерот за финансии Трајко Славески вечерва во Собранието на Република Македонија. За Славевски образложението на Премиерот Груевски за неговата смена како миистер финансии е неуверливо и е лош сигннал. Тој на денешната собраниска седница на која се прифатија оставките и на тројца други владините функционери, на Премиерот Груевски му порача дека на Македонија и е потребен итен ребаланс за буџетот и кратење на 100 милиони евра.
XS
SM
MD
LG