Достапни линкови

logo-print

Иранската полиција растури комеморативен собир во Техеран


Иранската полиција со фрлање солзавец го растури денешниот собир на стотици иранчани кои се собраа да ја одбележат годишнината од крвавите студентски протести од 1999 година. Насобраните извикуваа „смрт за диктаторот“ додека се движеа кон универзитетот во Техеран каде пред десет години еден студент беше убиен а десетмина беа ранети за време на протести.
XS
SM
MD
LG