Достапни линкови

logo-print

Американските вооружени сили ослободија петмина ирачани


Амбасадорот на Иран во Багдад изјави дека американските вооружени сили ослободиле петмина ирачани кои биле уапсени во 2007 година. Амбасадорот Хасан Хаземи Кјуоми додаде дека петмината затвореници им биле предадени на ирачките власти.
XS
SM
MD
LG