Достапни линкови

logo-print

Двајца српски полицајци повредени во гранатен напад


Српската полиција соопшти дека двајца припадници на специјална полициска единица биле повредени во јужниот дел на земјата во близина на границата со Косово. Портпаролот на српското Министерство за внатрешни работи Ивица Дадиќ изјави дека возилото на двајцата полицајци било погодено од граната во близина на градот Лучани. Инцидентот се случил во долината Прешево, област во која има мнозинство албанско население.
XS
SM
MD
LG