Достапни линкови

logo-print

Москва ја оценува посетата на Обама како успешна


Претставникот на руското министерство за надворешни работи Андреј Нестеренко денеска оцени последниот американско руски самит бил основа за односите меѓу двете земји. Тој нагласи дека Москва и Вашингтон решиле да го запрат влошувањето на односите,а посетата на Обама ја оквалификува како успешна.
XS
SM
MD
LG