Достапни линкови

logo-print

25 лица, повеќето деца, загинале во експлозија во близина на КабулВо бомбашки напад во авганистанската провинција Логар, на 30 километри од Кабул, настрадале 25 луѓе, од кои 21 цивил и четворица полицајци. Најголемиот дел од жртвите биле деца кои оделе на училиште.
XS
SM
MD
LG