Достапни линкови

logo-print

Шест талибанци убиени во ракетен напад во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека ракета истрелана од американско беспилотно летало погодила камп на талибански милитанти во северозападниот дел на Пакистан денеска. Наводно шест талибанци загинале во нападот.
XS
SM
MD
LG