Достапни линкови

logo-print

Најавен втор референдум во Ирска за Лисабонскиот договор


Ирските власти соопштија дека утврдиле нов датум за одржување референдум за Лисабонскиот договор. Премиерот Брајан Ковен изрази увереност дека граѓаните позитивно ќе се изјаснат на референдумот закажан на 2 октомври годинава, поради тоа што државата обезбедила концесии од Европската Унија.
XS
SM
MD
LG