Достапни линкови

logo-print

Мразот на Арктикот драматично се истенчува


НАСА објави дека мразот на Арктикот, од 2004-та година, драматично се истенчува. Новите сателитски снимки покажувале дека и волуменот на морскиот мраз се намалува.
XS
SM
MD
LG