Достапни линкови

logo-print

Претседателски избори во Индонезија


Во Индонезија денеска беа одржани претседателски избори, на кои, според прелиминарните резултати, ќе победи досегашниот претседател Сусило Бамбанг Јудхојоно. Официјалните резултати ќе бидат објавени кон крајот на месецов.
XS
SM
MD
LG