Достапни линкови

logo-print

САД не му дале зелено светло на Израел да го бомбардира Иран


Американскиот Претседател Барак Обама денеска демантираше дека САД му дал зелено светло на Израел да ги бомбардира иранските нуклеарни погони. Запрашан дали САД му дозволил на Израел да го бомбардира Иран, Обама одговори „Апсолутно не“, додавајки дека отворените прашања за иранската нуклеарна програма треба да се решат „преку дипломатгски канали“.
XS
SM
MD
LG