Достапни линкови

logo-print

Нови случаи на свински грип во Романија


Романските здравствени власти соопштија дека во земјата се регистрирани два нови случаи на заболени од новиот грип од типот А, со што бројот на заразените во Романија достигна 46 лица. Станува збор за 56-годишен жител на градот Брашов, кој минатиот месец се вратил од Велика Британија и за 28-годишен маж од Букурешт, кој пред три дена се вратил од САД.
XS
SM
MD
LG