Достапни линкови

logo-print

Јавна комеморативна церемонија за Мајкл Џексон


Денеска во САД ќе се одржи јавна комеморативна церемонија за починатата поп ѕвезда Мајкл Џексон. Повеќе од 20,000 обожаватели ќе присуствуваат на настанот кој ќе се одржи на спортски стадион во Лос Анџелес. Џексон почина на 25 јуни од срцев удар.
XS
SM
MD
LG