Достапни линкови

logo-print

Саркози бара ослободување на притворена французинка во Иран


Францускиот Претседател Николас Саркози испрати апел до иранските власти да ослободат притворена французинка, нарекувајки ги обвиненијата против неа за шпијубажа !чиста фантазија“. Француското министерство за надворешни работи соопшти дека иранската полиција привела 23 годишна французинка која ја напуштала земјата по петмесечен студиски престој.
XS
SM
MD
LG