Достапни линкови

logo-print

Грција казнета за државната помош за Олимпик Ервејс


Европскиот суд ја казни Грција со два милиони евра, заедно со дополнителни дневни казни, поради тоа што не ја рефундирала државната помош, која незаконски и ја додели на Олимпик ервејс. Станува збор за околу 41 милион евра државна помош, доделена на Олимпик ервејс, како дел од неуспешното преструктуирање на авиокомпанијата и се уште непресметаната сума од неплатени даноци, такси и социјални осигурувања.
XS
SM
MD
LG