Достапни линкови

logo-print

Советот за Безбедност ја осуди Северна Кореја за ракетните проби


Советот за Безбедност на Обединетите Нации ја осуди Северна Кореја за пробното лансирање на ракетата минатиот викенд. Советот оцени делка е тоа кршење на резолуциите на Светската Организација. Ракетите имаат дострел од 400 километри и може да достигнат било која точка во Јужна Кореја.
XS
SM
MD
LG