Достапни линкови

logo-print

Владата на Косор ја доби довербата на Саборот


Хрватскиот Сабор синоќа, по целодневна расправа и изгласа доверба на новата Влада на премиерката Јадранка Косор. Поголемиот дел од Владата Косор го презеде од својот претходник Иво Санадер, додека само мал број министри се новонаименувани. Новата Влада ќе има четири потпретседатели, петмина нови министри и едно ново министерство.
XS
SM
MD
LG