Достапни линкови

logo-print

Мета ќе објаснува зошто коалицира со Бериша


Движењето за социјалистичка интеграција на Илир Мета денеска ќе одржи вонредна партиска конвенција на која се очекува лидерот да даде целосно објаснување околу коалицирањето со демократите на Сали Бериша. Поканата на Бериша за коалиција Мета ја прифати во саботата, а веднаш потоа проструи веста дека нему му е понудена функцијата претседател на албанскиот парламент.
XS
SM
MD
LG