Достапни линкови

logo-print

Забранети организирани посети на гробот на Садам Хусеин


Ирачките власти ги забранија организираните посети на гробод на погубениот Претседател Садам Хусеин, откако неколку училишта од градот Тикрит најавија посети на ученици. Владата издаде соопштение во кое се наведува дека преку Министерството за образование е издадена забрана за организирани посети на ученици на гробот на Хусеин.
XS
SM
MD
LG