Достапни линкови

logo-print

Киднапираните авганистанци, ослободени


16 авганистанци, вработени во програмата за деминирање спонзорирарана од Обединетите нации биле ослободени два дена по нивното киднапирање. Се прецизира дека тамошните племенски лидери веднаш контактирале со грабнувачите по што тие биле ослободени без никакви услови.
XS
SM
MD
LG