Достапни линкови

logo-print

Обама во посета на Русија


Претседателите на САД и на Русија Барак Обама и Дмитриј Медведев би можеле да објават напредок во преговорите за контрола на нуклеарното вооружување, што би можело да води кон постигнување договор до крајот на годинава, соопшти Белата куќа. Обама денеска доаѓа во дводневва посета на Москва.
XS
SM
MD
LG