Достапни линкови

logo-print

Шеснаесетмина настрадани во поплави во Кина


Најмалку 16 лица настрадаа а повеќе од 300 илјади се евакуирани во поплавите кои настанаа во јужниот и централниот дел на Кина. Обилните дождови предизвикаа поплави кои уништија 287 домови во централниот реон на земјата. Нивото на водата во областа Ронгшуи се искачило два метри над земја.
XS
SM
MD
LG